PQ2614BHA150K|BOURNS|limage
PQ2614BHA150K|BOURNS|simage
Inductor Surface Mount
PQ2614BHA-150K
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 10% 100KHz Ferrite 30A 0.0019Ohm DCR Tray Automotive AEC-Q200
Bourns
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Yes
  • Type
    Power
  • Technology
    Wirewound
  • Protection Style
    Shielded
  • Core Material
    Ferrite
  • Inductance (H)
    15u
  • Inductance Decrease Percentage @ Isat (%)
  • Tolerance
    10%