PM33163R3MRC|BOURNS|limage
PM33163R3MRC|BOURNS|simage
Inductor Surface Mount
PM3316-3R3M-RC
Inductor Power Wirewound 3.3uH 20% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 5A 0.015Ohm DCR T/R
Bourns
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Power
  • Technology
    Wirewound
  • Core Material
    Ferrite
  • Inductance (H)
    3.3u
  • Inductance Decrease Percentage @ Isat (%)
  • Tolerance
    20%