PM1812R10KRC|BOURNS|simage
PM1812R10KRC|BOURNS|limage
Inductor Surface Mount
PM1812-R10K-RC
Inductor General Purpose Molded Wirewound 0.1uH 10% 25.2MHz 35Q-Factor Ferrite 0.8A 0.18Ohm DCR 1812 T/R
Bourns
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    General Purpose
  • Technology
    Wirewound
  • Protection Style
    Molded
  • Core Material
    Ferrite
  • Inductance (H)
    0.1u
  • Tolerance
    10%