PFCW0402LF032491B|IRC|limage
PFCW0402LF032491B|IRC|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
PFC-W0402LF-03-2491-B
Res Thin Film 0402 2.49K Ohm 0.1% 0.05W(1/20W) ±25ppm/°C Pad SMD T/R
TT Electronics / IRC
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    2.49K
  • Tolerance
    0.1%