NRS6020T1R5NMGJV|TAIYO|simage
NRS6020T1R5NMGJV|TAIYO|limage
Reduced Price
Inductor Surface Mount
NRS6020T1R5NMGJV
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 3.6A 0.0312Ohm DCR 2424 T/R Automotive AEC-Q200
TAIYO YUDEN
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Type
    Power
  • Technology
    Wirewound
  • Protection Style
    Shielded
  • Core Material
    Ferrite
  • Inductance (H)
    1.5u
  • Tolerance
    30%