NRCAS06F7R87TRF|NIC|limage
NRCAS06F7R87TRF|NIC|originalImage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
NRC-AS06F7R87TRF
Res Thick Film 0603 7.87 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R
NIC Components
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    7.87
  • Tolerance
    1%