MSASJ21GBB5476MTNA01|TAIYO|simage
MSASJ21GBB5476MTNA01|TAIYO|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
MSASJ21GBB5476MTNA01
Cap Ceramic 47uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
TAIYO YUDEN
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Capacitance Value
    47uF
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    6.3VDC