MPZ1005Y900CTD25|TDK|simage
MPZ1005Y900CTD25|TDK|limage
Ferrite Beads
MPZ1005Y900CTD25
Ferrite Beads Multi-Layer Power 90Ohm 25% 100MHz 1.2A 0.1Ohm DCR 0402 T/R Automotive AEC-Q200
TDK
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Type
    Multi-Layer Power
  • Test Frequency (Hz)
    100M
  • Impedance (Ohm)
    90
  • Maximum DC Current (A)
    1.2
  • Tolerance
    25%