MLG1005S6N8JT000|TDK|simage
MLG1005S6N8JT000|TDK|limage
Inductor Surface Mount
MLG1005S6N8JT000
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0068uH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.6A 0.25Ohm DCR 0402 T/R
TDK
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    RF Chip
  • Technology
    Multi-Layer
  • Protection Style
    Unshielded
  • Core Material
    Ceramic
  • Inductance (H)
    0.0068u
  • Tolerance
    5%