MFR25FBF52140R|YAGEO|simage
MFR25FBF52140R|YAGEO|limage
Resistor Fixed Single-Through Hole
MFR-25FBF52-140R
Res Metal Film 140 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C AXL Bulk Automotive AEC-Q200
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    MFR-25FBF52-140R
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Yes
  • Resistance Value (Ohm)
    140
  • Tolerance
    1%