MCJCT31LBB7106KTPA01|TAIYO|simage
MCJCT31LBB7106KTPA01|TAIYO|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
MCJCT31LBB7106KTPA01
Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% Pad SMD 1206 Soft Termination 125°C T/R Automotive AEC-Q200
TAIYO YUDEN
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    10uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    25VDC