LQW15CA1R0K00D|MURATA|simage
LQW15CA1R0K00D|MURATA|limage
Inductor Surface Mount
LQW15CA1R0K00D
RF Choke Unshielded Wirewound 1uH 5.2KOhm 10% 10MHz Ferrite 0.18A 2.2Ohm DCR 0402 T/R
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    RF Choke
  • Technology
    Wirewound
  • Protection Style
    Unshielded
  • Core Material
    Ferrite
  • Inductance (H)
    1u
  • Tolerance
    10%
  • Impedance (Ohm)
    5.2K@900MHz