LNR1A473MSE|NICHICON|simage
LNR1A473MSE|NICHICON|limage
Capacitor Aluminum Electrolytic
LNR1A473MSE
Cap Aluminum Lytic 47000uF 10V 20% (35 X 80mm) Clamp Mount Screw 6A 5000h 85°C Bulk
Nichicon
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Part Status
    Active
  • HTS
    EA
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Electrolytic
  • Capacitance Value
    47000uF
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    10VDC