LMZ23605DEMO/NOPB|TI|simage
LMZ23605DEMO/NOPB|TI|limage
Power Management Development Boards and Kits
LMZ23605DEMO/NOPB
LMZ23605 DC to DC Converter and Switching Regulator Module 3.3V Output Evaluation Board
Texas Instruments
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    Active-Unconfirmed
  • HTS
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Evaluation Board
  • Supported Device Technology
    DC to DC Converter and Switching Regulator Module
  • Number of Outputs
    1
  • Output Voltage Range (VDC)
    3.3(Typ)
  • Output Current (mA)
    0 to 5000
  • Input Voltage Range
    6VDC to 36VDC