ISC1812ET3R3K|VISHAY|simage
ISC1812ET3R3K|VISHAY|limage
Inductor Surface Mount
ISC1812ET3R3K
Inductor RF Chip Molded/Shielded Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Powdered Iron 0.357A 0.55Ohm DCR 1812 T/R
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    RF Chip
  • Technology
    Wirewound
  • Protection Style
    Molded/Shielded
  • Core Material
    Powdered Iron
  • Inductance (H)
    3.3u
  • Tolerance
    10%