GRT155R71H152KE01D|MURATA|limage
GRT155R71H152KE01D|MURATA|simage
Capacitor Ceramic Multilayer
GRT155R71H152KE01D
Cap Ceramic 0.0015uF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125°C T/R Automotive AEC-Q200
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    0.0015uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    50VDC