GRM21BZ71E106KE15L|MURATA|simage
GRM21BZ71E106KE15L|MURATA|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
GRM21BZ71E106KE15L
Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
  • Capacitance Value
    10uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    25VDC