GRM188R71C474KA88D|MURATA|simage
GRM188R71C474KA88D|MURATA|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
GRM188R71C474KA88D
Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
    Compliant
  • HTS
    GRM188R71C474KA88D
  • Capacitance Value
    0.47uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    16VDC