GRM188D72A105KE01D|MURATA|simage
GRM188D72A105KE01D|MURATA|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
GRM188D72A105KE01D
Cap Ceramic 1uF 100V X7T 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
  • Capacitance Value
    1uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    100VDC