GRM15XR71C472KA86D|MURATA|limage
GRM15XR71C472KA86D|MURATA|simage
Capacitor Ceramic Multilayer
GRM15XR71C472KA86D
Cap Ceramic 0.0047uF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    LTB
  • HTS
  • Capacitance Value
    0.0047uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    16VDC