GRM155R61A472KA01D|MURATA|simage
GRM155R61A472KA01D|MURATA|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
GRM155R61A472KA01D
Cap Ceramic 0.0047uF 10V X5R 10% Pad SMD 0402 85°C T/R
  • Capacitance Value
    0.0047uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    10VDC