GRM1555C1H201JA01D|MURATA|simage
GRM1555C1H201JA01D|MURATA|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
GRM1555C1H201JA01D
Cap Ceramic 200pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    NRND
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    200pF
  • Tolerance
    5%
  • Voltage
    50VDC