GRM1555C1H151GA01D|MURATA|simage
GRM1555C1H151GA01D|MURATA|limage
Top Purchased
Capacitor Ceramic Multilayer
GRM1555C1H151GA01D
Cap Ceramic 150pF 50V C0G 2% Pad SMD 0402 125°C T/R
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    150pF
  • Tolerance
    2%
  • Voltage
    50VDC