GCQ1555C1H2R4DB01D|MURATA|simage
GCQ1555C1H2R4DB01D|MURATA|limage
Reduced Price
Capacitor Ceramic Multilayer
GCQ1555C1H2R4DB01D
Cap Ceramic 2.4pF 50V C0G 0.5pF Pad SMD 0402 125°C T/R Automotive AEC-Q200
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    Active-Unconfirmed
  • HTS
  • Capacitance Value
    2.4pF
  • Tolerance
    0.5pF
  • Voltage
    50VDC