GCQ1555C1H2R2WB01D|MURATA|limage
GCQ1555C1H2R2WB01D|MURATA|simage
Capacitor Ceramic Multilayer
GCQ1555C1H2R2WB01D
Cap Ceramic 2.2pF 50V C0G 0.05pF Pad SMD 0402 125°C T/R Automotive AEC-Q200
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    2.2pF
  • Tolerance
    0.05pF
  • Voltage
    50VDC