GCM32ER71C226KE19K|MURATA|limage
GCM32ER71C226KE19K|MURATA|simage
Capacitor Ceramic Multilayer
GCM32ER71C226KE19K
Cap Ceramic 22uF 16V X7R 10% Pad SMD 1210 125°C T/R Automotive AEC-Q200
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    22uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    16VDC