GCM1885C2A4R7BA16D|MURATA|limage
GCM1885C2A4R7BA16D|MURATA|simage
Capacitor Ceramic Multilayer
GCM1885C2A4R7BA16D
Cap Ceramic 4.7pF 100V C0G 0.1pF Pad SMD 0603 125°C T/R Automotive AEC-Q200
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    4.7pF
  • Tolerance
    0.1pF
  • Voltage
    100VDC