GCM1885C2A470JA16D|MURATA|limage
GCM1885C2A470JA16D|MURATA|simage
Capacitor Ceramic Multilayer
GCM1885C2A470JA16D
Cap Ceramic 47pF 100V C0G 5% Pad SMD 0603 125°C T/R Automotive AEC-Q200
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    47pF
  • Tolerance
    5%
  • Voltage
    100VDC