GCM1555C1H220JA16D|MURATA|simage
GCM1555C1H220JA16D|MURATA|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
GCM1555C1H220JA16D
Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125°C T/R Automotive AEC-Q200
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    22pF
  • Tolerance
    5%
  • Voltage
    50VDC