FBMJ4516HL230NT|TAIYO|simage
FBMJ4516HL230NT|TAIYO|limage
Ferrite Beads
FBMJ4516HL230NT
Ferrite Beads Power Chip 23Ohm 30% 100MHz 3.5A 0.014Ohm DCR 1806 T/R
TAIYO YUDEN
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Type
    Power Chip
  • Test Frequency (Hz)
    100M
  • Impedance (Ohm)
    23
  • Maximum DC Current (A)
    3.5
  • Tolerance
    30%