ESR03EZPF1004|ROHM|simage
ESR03EZPF1004|ROHM|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
ESR03EZPF1004
Res Thick Film 0603 1M Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
ROHM Semiconductor
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Resistance Value (Ohm)
    1M
  • Tolerance
    1%