ERJPB6B6800V|PANASONI|limage
ERJPB6B6800V|PANASONI|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
ERJ-PB6B6800V
Res Thick Film 0805 680 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Panasonic Industry
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Resistance Value (Ohm)
    680
  • Tolerance
    0.1%