ERJP03J3R3V|PANASONI|simage
ERJP03J3R3V|PANASONI|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
ERJ-P03J3R3V
Res Thick Film 0603 3.3 Ohm 5% 0.2W(1/5W) -150ppm/°C to 400ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
Panasonic Industry
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Resistance Value (Ohm)
    3.3
  • Tolerance
    5%