ERJ14NF32R4U|PANASONI|simage
ERJ14NF32R4U|PANASONI|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
ERJ-14NF32R4U
Res Thick Film 1210 32.4 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Panasonic Industry
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    NRND
  • HTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Resistance Value (Ohm)
    32.4
  • Tolerance
    1%