EEUEB2G220|PANASONI|simage
EEUEB2G220|PANASONI|limage
Capacitor Aluminum Electrolytic
EEU-EB2G220
Cap Aluminum Lytic 22uF 400V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 0.41A 5000h 105°C Bag
Panasonic Industry
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Electrolytic
  • Capacitance Value
    22uF
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    400VDC