EEEFK1V101XP|PANASONI|simage
EEEFK1V101XP|PANASONI|limage
Capacitor Aluminum Electrolytic
EEE-FK1V101XP
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.28A 2000h 105°C Automotive T/R
Panasonic Industry
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Type
    Electrolytic
  • Capacitance Value
    100uF
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    35VDC
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.34@20°C@100kHz