ECA1EM471B|PANASONI|simage
ECA1EM471B|PANASONI|limage
Capacitor Aluminum Electrolytic
ECA-1EM471B
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.48A 2000h 85°C Ammo Automotive AEC-Q200
Panasonic Industry
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Type
    Electrolytic
  • Capacitance Value
    470uF
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    25VDC