CRM2512JW2R0ELF|BOURNS|simage
CRM2512JW2R0ELF|BOURNS|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
CRM2512-JW-2R0ELF
Res Thick Film 2512 2 Ohm 5% 2W ±200ppm/°C Pad SMD T/R
Bourns
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    2
  • Tolerance
    5%