CRCW121810R0FKEKHP|VISHAY|simage
CRCW121810R0FKEKHP|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
CRCW121810R0FKEKHP
Res Thick Film 1218 10 Ohm 1% 1.5W ±100ppm/°C Wide Terminal SMD T/R Automotive
  • Resistance Value (Ohm)
    10
  • Tolerance
    1%