CRCW1206162RFKTA|VISHAY|simage
CRCW1206162RFKTA|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
CRCW1206162RFKTA
Res Thick Film 1206 162 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
  • EU RoHS
    Not Compliant
  • HTS
  • SVHC
    Yes
  • SVHC Exceeds Threshold
  • PPAP
    Unknown
  • Resistance Value (Ohm)
    162
  • Tolerance
    1%