CRCW120615K4FKEA|VISHAY|limage
CRCW120615K4FKEA|VISHAY|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
CRCW120615K4FKEA
Res Thick Film 1206 15.4K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Yes
  • Resistance Value (Ohm)
    15.4K
  • Tolerance
    1%