CRCW080547M0JPTAHR|VISHAY|simage
CRCW080547M0JPTAHR|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
CRCW080547M0JPTAHR
Res Thick Film 0805 47M Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±500ppm/°C Pad SMD T/R
  • EU RoHS
    Not Compliant
  • HTS
  • SVHC
    Yes
  • SVHC Exceeds Threshold
    Yes
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    47M
  • Tolerance
    5%