CRCW080528K0FKEA|VISHAY|simage
CRCW080528K0FKEA|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
CRCW080528K0FKEA
Res Thick Film 0805 28K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
    Compliant with Exemption
  • HTS
    COMPONENTS
  • Resistance Value (Ohm)
    28K
  • Tolerance
    1%