CRCW060310K5FKEBC|VISHAY|simage
CRCW060310K5FKEBC|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
CRCW060310K5FKEBC
Res Thick Film 0603 10.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
    Compliant with Exemption
  • HTS
    COMPONENTS
  • SVHC
    Yes
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    10.5K
  • Tolerance
    1%