CRCW0402750KJNED|VISHAY|simage
CRCW0402750KJNED|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
CRCW0402750KJNED
Res Thick Film 0402 750K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Yes
  • Resistance Value (Ohm)
    750K
  • Tolerance
    5%