CRCW040256R0JNED|VISHAY|limage
CRCW040256R0JNED|VISHAY|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
CRCW040256R0JNED
Res Thick Film 0402 56 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
    Compliant with Exemption
  • HTS
    COMPONENTS
  • Resistance Value (Ohm)
    56
  • Tolerance
    5%