CRCW040227K0FKED|VISHAY|limage
CRCW040227K0FKED|VISHAY|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
CRCW040227K0FKED
Res Thick Film 0402 27K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Yes
  • Resistance Value (Ohm)
    27K
  • Tolerance
    1%