CR0805FX8252ELF|BOURNS|simage
CR0805FX8252ELF|BOURNS|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
CR0805-FX-8252ELF
Res Thick Film 0805 82.5K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Bourns
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    82.5K
  • Tolerance
    1%