CQ0201CRNPO8BN7R0|YAGEO|simage
CQ0201CRNPO8BN7R0|YAGEO|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
CQ0201CRNPO8BN7R0
Cap Ceramic 7pF 25V C0G 0.25pF Pad SMD 0201 125°C T/R
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Capacitance Value
    7pF
  • Tolerance
    0.25pF
  • Voltage
    25VDC