CMF5540K200DHEA|VISHAY|simage
CMF5540K200DHEA|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Through Hole
CMF5540K200DHEA
Res Metal Film 40.2K Ohm 0.5% 0.4W ±50ppm/°C Conformal Coated AXL T/R
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
  • SVHC
    Yes
  • SVHC Exceeds Threshold
    Yes
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    40.2K
  • Tolerance
    0.5%